• 03.10.11, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teine siirdamine oli hea näide koostööst

Selle aasta 12. augustil toimus Tartu Ülikooli Kliinikumis teine kopsusiirdamine Eesti ajaloos. Patsiendiks oli 52-aastane kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ja a1-antitrüpsiini puudulikkusega meespatsient, kes vajas pidevat kodust hapnikravi juba mitme aasta vältel.
Patsient oli siirdamise ootelehel olnud veidi üle aasta. Enam-vähem samal ajal võeti ootelehele veel kaks patsienti, üks neist samuti kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega, kel on varem tehtud hea tulemusega kopsumahtu vähendav operatsioon, ning teine patsient mittespetsiifilise interstitsiaalse pneumooniaga. Hiljem on kopsusiirdamise ootelehele võetud veel üks haige kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega.

Seotud lood

Uudised
  • 31.10.11, 07:00
Elundivahetus otsib esindajat
Tuleval aastal plaanib riik liitumist rahvusvahelise elundi shy;vahetussüsteemiga. Eestit tahavad selles esindada nii kliinikum kui ka regionaalhaigla, neist viimane haiglateüleselt.
Uudised
  • 03.01.11, 08:09
Laisaar: Sageli me ei tea oma patsientide ravitulemusi
Probleem on see, et paljudele raviandmetele ei ole arstidel ligipääsu ja tegelikult me sageli ei teagi oma patsientide ravitulemusi, leidis torakaalkirurg Tanel Laisaar Meditsiiniuudiste online-intervjuu küsimustele vastates.
Uudised
  • 06.09.11, 16:13
Tanel Laisaar kinkis patsiendile uue elu
Võrumaa mees Peedu Perli ütleb pealtnäha üsna hooletult: «Kuule, tunne on juba enam-vähem. Peaasi, et hingata saan», ning naeratab seejärel rõõmsalt nagu lotovõitja. Peedu Perli on teine inimene Eestis, kellele on Tartus siiratud uued kopsud, kirjutas Tartu Postimees.
Uudised
  • 02.09.11, 15:06
Tartu Ülikooli kliinikumis siirdati mehele kopsud
Doktor Tanel Laisaare eestvedamisel siirdasid Tartu Ülikooli kliinikumi arstid 12. augustil kopsud 52-aastasele Võrumaa mehele, kirjutas Delfi.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.08.25, 11:23
Proviisor selgitab: kui higistame sõltumata ilmast?
Palavalt kuum suvine päev, higimull otsa ees ja särk läbimärg – see ei ole ainult normaalne, vaid lausa hädavajalik. Siiski ei seosta kõik higistamist ainult palava suvepäevaga. Higistamine võib tähendada rahvarohkeid üritusi, tähtsaid esinemisi või olulisi koosolekuid, aga ka vahelduvate kuuma- ja külmahoogudega üleminekuiga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele