Uuring: bakter annab märku 1. tüüpi diabeedi tekkest

Soome uuring on selgitanud, et teatud
bakteri hulga vähenemine kehas annab ette teavet selle kohta, et välja võib lüüa
1. tüüpi diabeet.

Uuringutulemus on avaldatud PloS Computational Biology-lehes, kirjutab Mediuutiset.fi. Uuring avab uued võimalused ennetada võimalikku diabeeti ja haiguse edenemist varases staadiumis. Teadlased märkasid juba ennemgi, et ainevahetushäired eelnesid juba aastaid enne noorusaja diabeedi tekkimist. Nüüd saadi täpsemat teavet, millised muutused molekulitasandil sellistele muutustele ja haiguse puhkemiseks põhjust annavad. Uuringurühm tegi katseid NOD-hiirtega ehk teisisõnu kõhnade diabeedihiirtega. Märgati, et noortel NOD-hiirtel, kellel hiljem tekkis diabeet, on sarnased ainevahetusmuutused kui diabeeti haigestunud lastel enne haiguse puhkemist.

Ainevahetushäirete ilminguteks olid insuliini eritumise lisandumine, keha energia reguleerimisega seotud plasma leptiini- ja adipoossete hormoonide arvu lisandumine ja Clostridium leptum bakterite arvu vähenemine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.