Apteekrid kindlalt ravimite poemüügi vastu

Apteegid on aga üheselt ravimite poodi
lubamise vastu. Peamiste vastuargumentidena tuuakse välja seda, et ravimite
poodi lubamine suretab välja maa-apteegid ning soodustab ravimite
väärkasutamist, kirjutab Tarbija24.

Väärkasutamise võib kaasa tuua asjaolu, et poemüüja ei oska ostjaid nõustada sel moel kui õppinud apteekrid. Seda, kui oluline on apteekri nõuanne, rõhutatakse ka äsja apteekrite liidu ja apteekide ühenduse täna käivitatud kampaanias «Küsi apteekrilt nõu».

Konkurentsiameti juht Märt Ots on aga nentinud, et apteekideski müüakse inimestele käsimüügiravimeid ilma igasuguse nõustamiseta.

Oma seisukoha tugevdamiseks osutavad apteegid Põhjamaadele, kus küll on käsimüügiravimid poodides ja kioskites juba müügil. Samas ei pea näiteks paljud Rootsi poed kinni nõudest, et valuvaigisteid ei tohi müüa alla 18-aastastele isikutele. Ravimite müügiga seotud rikkumisi – müük alaealistele ja ravimite paigutamisega seotud probleemid, on hulgaliselt ette tulnud ka Taanis.

Lisaks on apteegid tellinud omapoolse uuringu, mille tulemuste järgi kardab hulk maa-apteeke, et ravimite poodi lubamisel kaob oluline osa nende sissetulekust ning nad peavad uksed sulgema.

«Seadusemuudatusest, mille kohaselt võib käsimüügiravimeid müüa ka tavapoodidest, tunneb ennast reaalselt ohustatuna veerand küsitletud väikeapteekide omanikest,» nenditakse uuringu kokkuvõttes.

Ravimite poodi lubamise ideed ei poolda ka sotsiaalministeerium. «Oleme endiselt seisukohal, et ravimid, olgu need siis retsepti- või käsimüügiravimid, peaksid terviseohutuse huvides jääma müügile selleks spetsialiseerunud kohtadesse – apteekidesse,» nentis ministeeriumi ravimiosakonna kohusetäitja Dagmar Rüütel paar nädalat tagasi toimetusele e-kirjaga saadetud kommentaaris.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.