Tööõnnetuste arv kasvanud ligi 15%

Käesoleva aasta III kvartalis toimus kõige
rohkem tööõnnetusi hulgi- ja jaekaubanduse ettevõtetes ning töötleva
tööstuse tegevusaladest metallitööstuses, annab tööinspektsioon teada.
Tööõnnetuste arv on kokku kasvanud ligi 15 %.

III kvartalis teatati inspektsioonile 866 tööõnnetusest, millest 691 olid kerged ning
169 raske kehavigastusega lõppenud tööõnnetused.

Surmaga lõppes tänavu III kvartalis 6 tööõnnetust: 3 ehituses ning 1 põllumajanduses, 1 keemiatööstuses ja 1 kaubanduses.

Kokku on sel aastal toimunud 2727 tööõnnetust, mis on 358 võrra rohkem, kui mullu samal perioodil. Võrreldes 2010. aasta 9 kuuga on tööõnnetuste arv kasvanud ligi 15%.

„Käesoleva aasta 9 kuu jooksul toimunud tööõnnetuste arvu kasvu võib ühelt poolt mõjutada taastuv majandusolukord, kus on hakatud tööle võtma uusi töötajaid, kellel puudub kas vajalik väljaõpe või juhendamine,” ütles inspektsiooni analüütik Krista Vaikmets. „Teiselt poolt võib aga ka ettevõtetes olla kasvanud tööintensiivsus, kusjuures uusi töötajaid ei ole lisaks palgatud ning olemasolevad töötajad on sunnitud töötama niiöelda mitme eest.”

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on tööõnnetuste arv enim tõusnud majutuse ja toitlustuse alal (+20) ning keemiatoodete tootmise sektoris (+11).

Vähem kui mullu samal ajal registreeriti tööõnnetusi aga avaliku halduse tegevusalas (-19) ning mööblitootmises (-15). Teistes sektorites on õnnetuste arv jäänud suhteliselt samale tasemele.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.