Michael Jacksoni ihuarst mõisteti neljaks aastaks vangi

Selle kuu alguses Michael Jacksoni
tahtmatus tapmises süüdi mõistetud arst dr Conrad Murray sai karistuseks nelja
aasta pikkuse reaalse vanglakaristuse, kirjutas Elu24.ee.

58-aastane Murray peab ilmselt trellide taga istuma vaid poole ajast, kuna vanglad on ülerahvastatud, vahendab Digitalspy.

Los Angelese ülemkohtu kohtunik Michael Pastor keeldus Murray nõudmisest tingimisi karistusele. Pastor otsustas, et Murray peab Jacksoni perekonnale ja lastele maksma sobiva summa, mis otsustatakse hiljem, ning 800-dollarilise trahvi.

Kohtunik selgitas: «Ma leian, et dr Murray hülgas oma patsiendi, kes teda usaldas; tema patsient oli haavatav, kuna talle manustati meditsiinitöötaja poolt potentsiaalselt ohtlikke ravimeid. Dr Murray valetas korduvalt ning proovis oma tegevust varjata. Ta rikkus meditsiinikogukonna, kolleegide ja oma patsiendi usaldust ning temas pole kübetki kahetsust, mistõttu on ta jätkuvalt ohtlik.»

50-aastase Jacksoni elutu keha leiti tema Los Angelese kodust 2009. aasta 25. juunil, umbes kolm nädalat enne planeeritud Londoni kontserte. Kiirabiarstid üritasid meest elustada, kuid ta kuulutati haiglas surnuks. Laulja surma põhjuseks kuulutati rahustite ja propofoli üledoos; viimast kasutatakse tavaliselt operatsioonidel tuimastina.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.