Erialade uuenduskuur viibib

Käesoleva aasta mais algatas
sotsiaalministeerium arstlike erialade kaasajastamise protsessi ja ehkki
arengukavade esitamise tähtaeg oli 30. november. Selgus siiski, et algsed
tähtajad olid ennatlikud ja lükkuvad edasi tuleva aasta
suvesse-sügisesse.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna peaspetsialisti Inna Vabamäe sõnul on ministeeriumi koostööpartneriks protsessi juhtimisel ja valminud arengukavade hilisemal analüüsimisel Poliitikauuringute Keskus Praxis.

Vastavalt esialgsele kokkuleppele arstlike erialadega arengukavade mustandite esitamise tähtaeg oli september ning arengukavade lõplike versioonide esitamise tähtaeg oli 30. november. Praxise poolt koondaruande ja sisulise analüüsi tähtaeg oli 15. veebruar 2012.

"Tänaseks on siiski selgunud, et arengukavade koostamise töömahtu arvestades ja tagamaks töö sisulist kvaliteeti olid esialgu plaanitud tähtajad ennatlikud," selgitas Vabamäe. Samuti vajasid täpsustamist ja selgitamist mõningad sisulised küsimused seoses arengukavade koostamisega.

"Sellega seoses on projekti tähtaegu muudetud ning kogu projekti kestvust on pikendatud," lisas ministeeriumi spetsialist. Vastavalt ajakava muudatusele esitab Praxis sotsiaalministeeriumile arstlike erialade arengukavad uue plaani järgi 1. juunil 2012, analüüsiraporti 30. septembril 2012 ja koondaruande hiljemalt 15. oktoobriks 2012.

Arstlike erialade arengukavade uuendamise protsessi rahastus toimub Vabamäe sõnul tervisvaldkonna sihtotstarbelise eraldise näol, sisaldades protsessi juhi ja analüüsimise tasu ning erialaühenduste kui arengukavade koostajate tasustamist.

Viimati uuendati Eestis arstlike erialade arengukavasid 2004. aastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.