Normet: 3% palgatõus reaalne 2013

Tervishoiutöötajate palgatõus on haigekassa
hindadesse planeeritud alates 2013. aastast: vastavalt 3% aastatel
2013 ja 2014 ning 4 % aastal 2015.

Haigekassa nõukogu otsustas juba 30 mail, et 2012. aasta palgakomponenti ei muudeta. Samas otsustati, et taastatakse 5% hinnakärbe.

"Seega on tööandjatel võimalik taastada majanduskriisi eelne palgatase," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.

Eile teatas Eesti Õdede Liit, et alustab jaanuaris koos Eesti Tervishoiuala Ametiühingute Liiduga (ETAL) läbirääkimisi õendustöötajate ja hooldajate uue alampalgaleppe sõlmimiseks.

Õed hakkavad taotlema palga järk-järgulist kasvu alates 2013. aastast.

Summadest on Õdede liidu presidendi Ester Pruudeni sõnul praegu vara veel rääkida, kuna nendepoolsed nõudmised pole veel kinnitatud.

2012. aasta osas on aga prioriteet, et koos hinnakärpe taastamisega haigekassa poolt tõstetakse ka õendustöötajate palgad majandussurutise eelsele tasemele. Pruudeni sõnul langes 2009. aastal õdede palk keskmiselt 8-15 protsenti ja just selles ulatuses nad kärpe kaotamist uuest aastast ka loodavad.

Pruudeni sõnul pole siin aga tegu palgatõusuga, kuna surutise ajal vähendati õdede palka kohati enam kui kehtiv riiklik palgalepe lubab.

Normet ütle veel lisas, et kuna sotsiaalministeerium ei ole tervishoiutöötajatele tööandjaks, on nende jaoks oluline, et läbirääkimised Eesti Haiglate Liiduga kulgeksid konstruktiivselt.

"Meie oleme alati valmis tutvustama osapooltele riigi rahalisi võimalusi," ütles Normet.

Kollektiivseid palgaläbirääkimisi on alustanud ka Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (ETK). Nende läbirääkimised on riikliku lepitaja juures peatatud tänase, 14. detsembrini. Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn põhjendas pausi vajadust eelduste loomisega, et oleks võimalik osapooled taas läbirääkimiste laua taha kokku kutsuda.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.