Soome Meditsiinimõjutajaks 2011 sai vaestekliiniku rajaja

Meditsiiniuudise sõsarleht Soomes
Mediuutiset valis tänavuseks Meditsiinimõjutajaks 2011 Helsingi
Diakonissikeskuse ülemarsti Pekka Tuomola, kes tänavu asutas Soomes kliiniku
Global Clinic kindlustamata inimestele.

Tuomala avas Helsingis kliiniku peamiselt välismaalastest dokumentideta Soomes elavatele inimestele aprillis ja kohe uste avades saabus viis esimest patsienti. Sealt edasi on olnud keskmiselt 5-7 inimest päevas, parimatel õhtutel kuni 15, rääkis autasustatu Mediuutistele. Kokku on tänavu patsiente olnud 150. Idee sai ta Rootsi vastavast kliinikust, millest luges mõni aasta varem ajalehest. Ta asus kliiniku loomiseks eeltööd tegema, otsides toetajaid. Suurimaks koostööpartneriks sai Diakonissikeskus ise.

Ka Soome president Tarja Halonen väärtustas üritust näiteks sellega, et kutsus Tuomala presidendi vastuvõtule. Keskus on saanud ka kriitikat, eriti teistelt arstidelt. On märgitud, et kindlustamata inimestega kliinikus töötavad vabatahtlikud arstid peaksid riigile oma kooliraha tagasi maksma. Kriitikat selle keskuse kohta on teinud ka Soome siseminister Päivi Räsänen, kuna seal ravitakse dokumentideta välismaalasi.

Tuomola ise võtab kliinikus vastu igal teisipäeval. Arste on tegutsemas seal praeguseks 15. Neist suurem osa on nooremapoolseid eriarste. Lisaks on olemas nimekiri eriarstidest, kellega on alati võimalik nõu pidada, rääkis Tuomola. Juurde oleks vaja stomatoloogi abi, keda kliinikus praegu üldse pole. Nii et hambavalu korral saame anda vaid valuvaigistit, tõdes kliiniku asutaja. Juba plaanib ta kliiniku filiaali Turu linna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.