Torm võttis Viljandi haiglalt 4 tunniks elektri

Eestimaal mõllanud tormi tõttu jäi Viljandi
haigla eile varahommikul elektrita, kuid haigla jätkas tänu varugeneraatorile
normaalset tööd, kirjutas Delfi.

Haigla juhatuse esimehe Ülle Lumi sõnul läks elekter Viljandis ära ehk poole seitsme ajal ning oli haiglas tagasi poole üheteistkümneks. Haiglal on varugeneraator, mis hakkas paar sekundit pärast katkestust tööle.

Lumi märkis, et generaator tagab täismahus elektritoite haigla jaoks ning ravipool toimis täielikult. Generaatorit ei ole ühendatud aga köögipoolega, kuna sinna elektrit ei jätkuks.

Generaatori tarvis varuti enne tormi kütust. Samuti varuti vett ning valmistuti patsientidele viima võileibu. Hommikusöögiks jõuti võileivad juba valmis teha, kuid kuna üldelekter tuli tagasi, siis enam vaid võileibadega ei piirduta, kuid toit jõuab patsientideni veidi hiljem. Mujal linnas elekter poole üheteistkümnest Lumi andmetel veel tagasi polnud.

Haiglas oli elektrikatkestus Lumi sõnul viimati 2005. aastal, mil sääraseks katkestuseks ei oldud valmis. Sellest aga õpiti ning täna aitas 2,5 miljonit krooni maksnud generaator haiglal tööd katkestuse ajal jätkata.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.