Haigekassa nõukogus ei osale enam ka Harri Taliga

Haigekassa nõukogu on kaotanud veel
liikmeid, nimelt peatas ametiühingute osalemise haigekassa töös selle juht Harri
Taliga, teatas rahvusringhääling uudistes.

Ametiühingute keskliitu esindab haigekassas meremeeste kutseliidu juht Kaia Vask. Põhjuseks on Taliga sõnul see, et kolmepoolselt üles ehitatud nõukogu pärast tööandjate lahkumist enam ei eksisteeri ja selles olukorras pole ka ametiühingutel võimalik ei haigekassa ega ka töötukassa nõukogus otsuseid vastu võtta. Tema sõnul on peaministrile esitatud kutse läbirääkimistele, et olukord lahendada. Varasema info kohaselt on Andrus Ansip aastavahetusel puhkusel välisriigis.

Varem on haigekassa nõukogus osalemise peatamisest teatanud kõik tööandjate esindajad, protestiks reservide liitmise vastu üldise riigieelarvega. Just seetõttu nihutati ka haigekassa nõukogu korraline istung uue aasta algusest homsele 29. detsembrile, kuna jaanuarist tööandjate esindajad formaalselt nõukogus enam ei osale ja nende asemele pole samuti kedagi määratud.

Lisame sotsiaalministri Hanno Pevkuri kommentaari Vikerraadio uudistele kl 12.00:

Pevkuri sõnul on tegemist kahtlemata murettekitava olukorraga, kuid ta ei näinud patiseisu, kus lahendusi ei oleks. Ta avaldas lootust, et pooled suudavad läbirääkimiste abil nõukogu taas komplekteerida nii tööandjate kui ka töövõtjate esindajatega. Samuti avaldas ta lootust, et võetakse hiljemalt 1. veebruariks vastu haigekassa 2012 eelarve.

Teatavasti peaks nõukogu seda arutama ja vastu võtma kogunema homme, kuid raadiousutluses selle kohta minister lisainfot ei andnud. Haigekassast öeldi, et homme nõukogu istung ikka toimub ja eelarve on kavas. Vastu võtta saabää selle ka lihthäälte enamusega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.