Tööandjate lahkumine nõukogust kiirendab haigekassa eelarve kinnitamist

Seoses tööandjate keskliidu esindajate
tagasikutsumisega haigekassa nõukogust, toodi 2012. aasta haigekassa eelarve
viimane lugemine jaanuari keskelt üle 29. detsembrile.

Eelarve viimase lugemise ja kinnitamise arutelu ettepoole toomise põhjuseks on kvoorumi tagamine, mis on vajalik eelarve kinnitamiseks.

Alates 1. jaanuarist 2012 kutsus haigekassa nõukogust sotsiaalministrile saadetud kirjaga tagasi tööandja esindajad Tõnis Alliku, Tiit Kuuli, Kristina Siimari, Taavi Veskimägi ja Valdur Laidi.

Tööandjate esindajate lahkumisega väheneb haigekassa nõukogu liikmete arv 15-lt kümnele.

Tagasikutsumise põhjuseks on protest valitsuse algatatud nn kobarseaduse – 2012. aasta riigieelarve seadusega seonduv alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse, Eesti Haigekassa seaduse, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse, kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seaduse, töötuskindlustuse seaduse ja prokuratuuriseaduse muutmise seaduse – eelnõu, millega haigekassa ja töötukassa varad liidetakse riigikassaga.

Tööandjad leiavad, et kui valitsus liidab haige- ja töötukassa reservid riigikassaga, siis võtku valitsus ka täielik vastutus, mistõttu Tööandjate Keskliidu esindajail pole mõtet istuda sotsiaalfondide nõukogudes.

Haigekassa nõukogu liikmete tagasikutsumine käib valitsuse kaudu. 11. detsembril jõustus valitsuse korraldus, millega arvati haigekassa nõukogu liikmete seast välja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni esindaja Merle Smutov. Tema asemel alustas nõukogus tööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla radioloog Indrek Hanso.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.