Tööandjad lahkuvad protestiks haigekassa nõukogust

Tööandjate Keskliit otsustas täna, et
kutsub oma esindajad tagasi nii haige- kui ka töötukassa nõukogust, kirjutab
Postimees.

Tööandjad leiavad, et kui valitsus liidab haige- ja töötukassa reservid riigikassaga, siis võtku valitsus ka täielik vastutus, mistõttu Tööandjate Keskliidu esindajail pole mõtet istuda sotsiaalfondide nõukogudes.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur nimetas tööandjate käitumist jonnimiseks.
«Jonniv käitumine ja ultimaatumite esitamine ei ole korraliku kompromissi otsimise koha pealt mõistlik,» lausus Pevkur.

Pevkur märkis, et nii haige- kui ka riigikassa saavad edaspidi oma reserve kasutada samuti nagu praegugi, kuid konsolideerimise tulemusena hoiab riik nelja aastaga kokku ligi 25 miljonit eurot.

Tööandjate Keskliit teatas, et sotsiaalfondide liitmine riigikassaga piirab oluliselt haigekassa ja töötukassa finantsautonoomiat, ei ole konstruktiivne kolmepoolne dialoog nende organisatsioonide nõukogudes eelnõu jõustumisel enam võimalik.

«Riigil on oma huvid sotsiaalsfääri juhtimisel, meil ei ole mõtet riigiga pidevalt tülitseda,» lausus Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis. «Enamusosalusega ühingus ei ole vähemusaktsionäridel midagi öelda.»

Kriis lisas, et valitsuse meelest puudub töötukassa nõukogul pädevus organisatsiooni juhtida, kui nõukogu ei saa nimetada töötuskindlustuse maksemäära. Samuti näevad tööandjad, et reservide liitmine riigikassaga on riskantne, nõukogu liikmed pole aga sellise riski võtmisega nõus.

Tööandjad soovitavad edaspidi konsolideerida ka haigekassa ja töötukassa teenuste portfellid. Suurema sünergia ja kokkuhoiu saavutamiseks võiks mõlemad kassad riigistada ning anda nende funktsioonid üle sotsiaalministeeriumile.

«Töötuskindlustus on loodud valitsuse, ametiühingute ja tööandjate kokkuleppel,» ütles riigikogu kõnetoolist sots Eiki Nestor.

«Ametiühingud ja tööandjad on tüdinenud, et Ansip ja Ligi laamendavad ning tööandjad ja ametiühingud peavad seda pealt vaatama,» lausus Nestor tööandjate äsjase otsuse kohta.

Nestor lisas, et töötuskindlusmaksega ei tohi tasakaalustada riigieelarvet. Nestori sõnul on madal tulumaks enesepettus, kui selle asemel peab riigieelarvet tasakaalustama töötuskindlustusmaksega.

.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.