Jõulupühade eelsel nädalal käis vähem inimesi arsti juures

Jõulupühade eelsel nädalal pöördus ülemiste
hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arsti poole 2935 inimest ehk
9 protsenti vähem kui nädal varem, neist üle poole olid lapsed, kirjutab Tarbija24.

Põhjuseks, miks registreeritud gripilaadsete haigestumiste üldarv püsib madalal tasemel, võib olla haigestumise kergem kulg, mistõttu inimesed ei pöördu haiguse korral alati arsti poole või siis ka pühad ja alanud koolivaheaeg. Tegelik haigestumiste arv võib olla terviseameti hinnangul suurem.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti 85 korral, mis teeb juurdekasvuks eelmise nädalaga võrreldes 12 protsenti. Haigestumine kasvas täiskasvanute seas 42 protsenti ja kolmekordistus vanemaealiste (65 ja vanemad) hulgas.

Terviseamet palub perearstidel pöörata erilist tähelepanu just sellele vanusrühmale ning võtta eeskätt nendelt proov gripiviirusele.

Haigestumine nii ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse kui ka gripitaolistesse haigustesse püsib madalal tasemel. Haigestumised on peamiselt seotud muude respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, kuid nende arvelt hakkas kasvama ka paragripiviiruste osakaal.

Sel nädalal sai laboratoorse kinnituse üks A gripiviirus, kuid ulatuslikku levikut veel ei ole täheldatud.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.