Täna allkirjastasid sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm Vabariigi Valitsuse ja puudega inimeste esindusorganisatsioonide koostööpõhimõtete memorandumi.
Sotsiaalministri sõnul on märtsi jooksul tehtud mitu suurt sammu puudega inimeste olukorra parandamiseks. „Eelmisel nädalal ratifitseeris Riigikogu ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni, mis aitab täpsustada ja koondada kõik puudega inimeste õigustega seonduva,“ rääkis minister. „Koostöömemorandum ongi järgmine aste selleks, et kaasata rohkem puudega inimeste esindusorganisatsioone riigi otsustusprotsessidesse. Siit edasi töötame ühiselt välja puudega inimeste õiguste kaitse strateegia, et tugevdada puudega inimeste õiguste kaitset ja parandada nende iseseisvat toimetulekut,“ lisas minister.

Seotud lood

Uudised
  • 21.03.12, 15:36
Ratifitseeriti puuetega inimeste õiguste konventsioon
Täna võeti Riigikogus vastu ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni ratifitseerimise seaduseelnõu.
Uudised
  • 10.12.12, 10:52
Ka puuetega inimesed peavad saama ühiskonnas osaleda 
Euroopa Komisjoni värske uuringu kohaselt leiavad eurooplased, et puuetega inimestel peab olema võimalus ühiskonnas täiel määral osalemiseks.
  • ST
Töökuulutused
  • 21.06.26, 06:00
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib taastusarsti statsionaarsesse osakonda
Kandideerimise tähtaeg: 15.07.26

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele