• 17.04.12, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Südame siirdamine on muutunud rutiinseks protseduuriks

Südamehaigused on lääne ühiskonnas tänini suurimad enneaegse surma ja invaliidistumise põhjustajad, saades saatuslikuks umbes ühele inimesele kolmest.
Kui pool sajandit tagasi olid südamehaigusel fataalsed tagajärjed, siis tänapäeval on probleemiks mitte akuutsed surmajuhtumid, mida suudetakse ära hoida, vaid kroonilise probleemid nagu mured südamepuudulikkusega. Neid saab mingil määral ravida, aga halvemal juhul on ainsaks päästvaks variandiks südamesiirdamine, vahendas Delfi.

Seotud lood

Uudised
  • 17.08.12, 14:45
Uuring: inimese veregrupp mõjutab südamehaiguse riski
Uuringust selgus, et inimestel, kelle veregrupp on A, B või AB, on suurem risk südamehaigusteks kui 0 veregrupiga inimestel, vahendas Tarbija24.
Uudised
  • 07.11.13, 08:18
Süda: Euroopa suurim tapja vajab tähelepanu
Südameveresoonkonna haigused (SVH) põhjustavad Euroopas rohkem surmasid, kui mistahes muu haigus. ELi tasandil on vaja tarvitusele võtta senisest enam meetmeid, ütlevad eksperdid.
Uudised
  • 15.04.14, 13:58
Noort naist valmistatakse Eesti esimeseks südamesiirdamiseks
Kliinikumi südamekirurgid implanteerisid eelmisel nädalal Eestis esmakordselt kehasisese südame vasakut vatsakest toetava seadme, millele järgneb võimalusel südamesiirdamine.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.25, 08:30
Soovid Eestis korraldada rahvusvahelist konverentsi? Eesti Konverentsibüroo tuleb appi
Teadus- või erialakonverentsi Eestisse toomine pole enam ammu vaid unistustes eksisteeriv ettevõtmine, vaid reaalsus. Oma valdkonna arendamine, teadusharu nähtavuse tõstmine rahvusvaheliselt ning kontaktide loomine on hea põhjus, miks rahvusvaheline konverents Eestisse kutsuda. Eesti hea maine erinevates valdkondades, ürituste korraldamise kogemus, riigi kompaktsus ning olemasolevad võimalused annavad hea pinnase väiksema ja keskmise suurusega konverentsi toimumiseks. Selleks, et globaalse ulatusega konverents Eestis toimuma saaks ja selle iga detail õnnestuks, tuleb appi Eesti Konverentsibüroo.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele