• 24.04.12, 16:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Terviseamet: vaktsineerimisvastaste arv endiselt kasvamas

Terviseamet rõhutab aprilli viimase nädala, Euroopa vaktsineerimise nädala eel, et postiivse kõrval kasvab jätkuvalt vanemate hulk, kes oma lapsi ei soovi vaktsineerida.
Koostöös lastevanematega on laste vaktsineerimisega hästi toime tuldud, tõdeb terviseamet oma kodulehel ja toob statistikat: 2011. aastal oli kahe-aastaste laste vaktsineerimisega hõlmatus difteeria ja teetanuse vastu 94,9%, läkaköha vastu 94,8%, Haemophilus influenzae b nakkuse vastu 95,3%, B-viirushepatiidi vastu 95,0%.

Seotud lood

Uudised
  • 06.10.10, 15:39
Teadur: vaktsineerimine pole kohustus, vaid võimalus
Tartu Ülikooli peremeditsiini õppetooli dotsent ja ülikooli perearstikeskuse arst Marje Oona on seda meelt, et gripivastane vaktsineerimine ei ole kohustus, vaid võimalus.
Uudised
  • 13.11.09, 07:00
Eestlaste vaktsineerimine läheb maksma kuni 202,5 miljonit krooni
Sotsiaalministeeriumi teatel maksab 1 doos seagripivastast vaktsiini 100-150 krooni. Arvestades, et Eestis on umbes 1,35 miljonit inimest ning igale inimesele peab ostma ühe doosi, läheks vaktsineerimine teoreetiliselt maksma 135-202,5 miljonit krooni.
Uudised
  • 12.10.12, 08:00
WHO: vaktsineerimise hõlmatuse vähenemine teeb murelikuks
Eesti on ajalooliselt näidanud kõrget immuniseeritusega hõlmatust, mis on ühelt poolt tõestuseks efektiivse immuniseerimissüsteemi olemasolust ning teisalt arstkonna ja elanikkonna kõrgest teadlikkusest laste vaktsineerimise vajalikkusest.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele