Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Epilepsiadiagnoos päästis traagilise õnnetuse põhjustaja kohtu alt
Noore naise ema rääkis ETV saatele
"Pealtnägija", kuidas ta peab kurnavat võitlust prokuratuuriga, kes vabastas
tema tütre Mari invaliidiks ja teise neiu surnuks sõitnud noormehe vastutusest
ega saada teda kunagi kohtu alla, vahendasid ERR Uudised.
29. novembril 2009. aastal Tartusse sõitnud Mari sattus avariisse, kui Kose-Ristil kaldus vastutulev auto vastassuunavööndisse ning toimus laupkokkupõrge. Mari sai rängalt vigastada, tema juhitud auto tagaistmel istunud Kristi hukkus.
Ungari ja USA teadlased on loonud uue ajuimplantaadi, mis suudab avastada kergematele epilepsiahoogudele eelnevat hästi eristatavat kõrgendatud piirkondlikku ajutegevust ning seejärel nende pikkust elektrilise stimulatsiooni abil kuni 60% võrra lühendada. Seadme toimimist on katsetatud rottidel.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.