• 19.05.12, 10:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arstid ja noored kõnelevad peavalust

Närviarst Mark Braschinsky pea valutas viimane kord üleeile. «See oli tavaline pingepeavalu,» kommenteerib ta Tartu Postimehele. «Mu kael oli külma saanud, lihased läksid krampi ja tulemuseks oligi peavalu.»
Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog Mark Braschinsky on erialalt peavaluarst, koguni Eesti Peavalu Seltsi president. Ta ütleb, et peavalu ravimine on väga individuaalne, sõltudes peavalu tüübist, selle iseloomust ja sagedusest.

Seotud lood

Uudised
  • 22.11.11, 07:00
Valuvaigistite liigtarbimine võib põhjustada kroonilist peavalu
Analgeetiliste ravimite ületarvitamine ja sellest tingitud kroonilise peavalu sündroom (MOH) on maailmas kasvavad probleemid. Seetõttu viimastel aastatel on intensiivistunud selle valdkonna uuringud ning on toimunud edasiarengud nii haiguse patogeneesi arusaamise kui ka selle ravistrateegiate osas.
Uudised
  • 15.05.12, 11:01
Laupäeval Eesti esimene peavalupäev
Eesti Peavalu Selts korraldab laupäeval, 19. mail Eesti esimese peavalu päeva, mis toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses.
Uudised
  • 04.09.12, 17:03
Liigne pinge paneb koolilaste pead valutama
Koos kooliga algab kahjuks paljudel lastel ka peavaluhooaeg. "Eriti esmaspäeva hommikuti tulevad lapsed seda kooli meditsiinikabinetti kurtma," teab staažikas arst Anu Pomm, vahendab Õhtuleht.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele