Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
ERR: Tallinna Lastehaigla töötab võimete piiril
Tallinna Lastehaigla valvetoa külastatavus on 10 aastaga tõusnud 168% ja arstid töötavad oma võimete piiril, edastab rahvusringhäälingu uudisteportaal ERR.
Tallinna Lastehaigla vastuvõtuosakonna juhataja doktor Krista Urbsoo sõnul on siin selgelt näha praeguse ravisüsteemi puudused ja sotsiaalministeeriumi tegematajätmine.
Eesti Perearstide Seltsi juht Diana Ingerainen kinnitab, et Tallinna lastehaiglas öeldakse sageli erakorralise meditsiini osakonda pöördunud patsientidele, et pöörduge tagasi kui uued kaebused tekivad.
Sotsiaalministeerium vastas võimete piiril töötava Tallinna Lastehaigla kriitikale, et haigla peab muutunud oludega kaasa minema ning tegema ise ettepanekuid riigile erakorralise vastuvõtu võimekuse suurendamiseks.
Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson leiab, et mitmepoolne rahulolematus haigestunud laste arstilepääsus ja ravis on tingitud nii perearstide koostöötahte puudumisest kui haigekassa rahastamisotsustest, teatas Raepress.