Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eestisse üritatakse massiliselt e-sigarettide täitekapsleid smugeldada
Eestisse üritatakse ebaseaduslikult smugeldada ka nikotiinisisaldusega e-sigarettide täitekapsleid, mida siin ravimina liigitatakse, kirjutas Tarbija24.
Praegu on Eestis lubatud vabalt müüa nikotiinivabasid e-sigarettide täitekapsleid, mis laialt populaarsust koguvad. E-sigarettide nikotiini sisaldavad kapslid on aga ravimid, mida tohib turustada pärast ravimi müügiloa väljastamist. Ravimiameti müügilubade osakonna juhataja Margit Plakso kinnitusel ei ole nikotiini täitekapslitele keegi Eestis ravimi müügiluba seni taotlenud.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.