• 30.08.13, 12:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome leht: alkoholi sissevedu Eestist ohustab rahvatervist

Eestist võib igaüks Soome tuua kas või 2000 liitrit odavat alkoholi "oma tarbeks", kuid alkoholi sissevedu on rahvatervise huvides võimalik piirata ning Euroopa Liidul oleks raske seda takistada, kirjutas Helsingin Sanomat.
Soomes on EL-i suurim suremus alkoholi põhjustatud maksahaigustesse ja -tsirroosi. Võrreldes Rootsiga on suremus ligi neli korda suurem. Alkoholist tulenevad põhjused on Soomes tööealiste meeste esimene ja naiste teine tavalisim surma põhjus, kirjutas ajalehes Helsingin Sanomat Soome valitsuse uimasti- ja karskusküsimuste nõukogu liige, arstiteaduste litsentsiaat Pekka Reinikainen, vahendasid ERR uudised.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 10.02.25, 15:02
­Senior Sales Representative (Islands, West-Estonia)
If you're motivated to make life better for millions, Boehringer Ingelheim is the place for you. Driven to make a difference? Start here!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele