• 24.09.13, 10:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Martin McKee: e-sigaretid – mis need siis ikkagi on?

«Kahjutud» e-sigaretid, mis peaksid aitama suitsetamisest loobuda, võivad hoopis kasvatada uue suitsetajate põlvkonna, hoiatab Londoni Ülikooli Euroopa rahvatervise professor Martin McKee Postimehes. 
Eesti ja kogu Euroopa reklaamifirmadel oli 2013. aasta buumiaasta. Toode, mida nad kogu jõust reklaamisid, oli e-sigaret, akul töötav seade, mida kasutades jääb mulje, nagu inimene suitsetaks, ja mis annab kasutajale võimaluse kätte saada nikotiinidoos, vältides samal ajal kõiki neid jubedaid vähkitekitavaid aineid, mida leidub tavalistes sigarettides.  

Seotud lood

Uudised
  • 24.09.13, 11:09
Kolm põhjust, miks noored suitsetama hakkavad  
 Regulaarne alkoholi tarbimine, viletsad hinded (üli)koolis ja impulsiivne iseloom on peamised põhjused, miks noored vanuses 18-24 suitsetama hakkavad, selgub värskest uuringust, kirjutas Tarbija24.
Uudised
  • 14.08.13, 13:00
Nikotiini sisaldus elektroonilistes sigarettides ehk e-sigarettides
Ravimiameti teatel on elektroonilised sigaretid patareitoitel vahendid, mille eesmärgiks on aurustada ning viia kasutaja hingamisteedesse keemiline segu (nt nikotiin, propüleenglükool, glütseriin, maitse- ja lõhnaained). Üldjuhul on vedela tööstuslikult toodetud nikotiiniga tooted (e-sigaretid) kõrge nikotiini sisalduse tõttu ravimid.
Uudised
  • 26.09.17, 11:29
Väliseksperdid tutvustavad riigikogus e-sigareti uuringuid
Riigikogu tänasel sotsiaalkomisjoni istungil jätkub petitsiooni „Peatame veipimise võrdsustamise suitsetamisega!“ arutelu välisekspertide osalusel.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele