• 04.10.13, 16:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Alar Irs: Toimeainepõhine retsept pole asi iseeneses

Toimeainepõhine retsept ei ole asi iseeneses, vaid lihtsalt üks vahend patsiendi raha säästmiseks. Kui on mõistlik põhjus kirjutada välja ravimpreparaadi nimega retspet, võib seda mõnel juhul teha, kirjutab ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs.
Peamised ratsionaalsed põhjused on seejuures soov keelata asendamine, kui see ei ole arsti arvates ilma arstliku jälgimiseta ohutu või kahjustab ravi järgimist, või siis on tegemist valdkonnaga, kus on kasutusel unikaalsed mitmekomponentsed ravimid, millel geneerilisi analooge niikuinii pole ja mille toimeainepõhine väljakirjutamine on nii keeruline, et võib suurendada väljakirjutamisvigade tõenäosust – viimane pole arvutiajastul enam eriti aktuaalne.

Seotud lood

Uudised
  • 04.10.13, 15:59
74% retseptidest on juba toimeainepõhised
Haigekassa statistikast selgub, et kui 2012. aasta esimesel poolaastal oli kõigist retseptidest toimeainepõhiseid 65%, siis 2013. samal ajal juba 74%. Toimeainepõhiste retseptide osakaal on tõusnud kõigis ravimirühmades.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele