Perearstide erialase pädevuse hindamine Euroopas varieerub laialt, kuid Eestis see üsteem toimib ja 70% perearstidest läbib regulaarselt resertifitseerimise, rääkis perearst, ülikooli professor Ruth Kalda.
Eestis läbib pädevust 70% perearstidest, mis on väga hea tulemus. "Murekoht, mis saab ülejäänud 30%, sest süsteem on vabatahtlik," lausus Kalda. Tuleks mõelda rohkemate aktiivsete tegevuste kaasamist resertifitseerimisse, jätkas Kalda. "On sõnumeid, et täna, kus perearstidest on kitsas käes, on tahet alandada tingimusi, kes üldse võib osutada üldarstiabi. Kuid sel juhul on mängud kahes eraldi liivakastis, sest milleks end täiendada, kui üldarstiabiks pole vaja enam varsti isegi eraldi koolitust," tõdes Kalda.
Seotud lood
Olen lisaks ametnikutööle ka ise naistearst, kuigi pädevus on mul vahepeal hindamata jäänud, tunnistas terviseameti peadirektor Tiiu Aro tänasel Kliinik 2014 konverentsil.
3.–5. veebruaril 2014 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses iga-aastane meedikute suurkonverents „Kliinik 2014“, kus kohtuvad arstid kõikjalt Eestist. Ettekannetega esinevad paljude erialade tippspetsialistid ning ettekandmisele tulevad teemad ulatuvad arstliku pädevuse küsimusest personaalse meditsiinini.
Täna Tartus alanud, arvult 22. korda korraldataval konverentsil Kliinik 2014 avasessiooni märksõnaks on arstlik pädevus. Esimesed esinejad tõdesid, et pädevuse tõestamist ei peeta oluliseks ja see on hääbuv trend.