Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Neerupäeval saab helistada nefroloogidele
13. märtsil, rahvusvahelisel neerupäeval, saavad huvilised telefoni teel vestelda nefroloogidega.
Möödunud neljapäeval oli inimestel rahvusvahelise neerupäeva raames võimalik helistada Lääne-Tallinna Keskhaigla, TÜ Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla nefroloogidele. Helistajaid oli arstide sõnul palju, kuid kitsalt nefroloogi pädevusse kuuluvaid küsimusi esitati pigem vähe.
Kõhulahtisus on vedel vesine roojamine kolm või rohkem korda päevas. See võib olla äge (kuni 7 päeva), pikaajaline (8–13 päeva) ja krooniline/püsiv (> 14 päeva). Lapseeas esinev kõhulahtisus on tavaliselt viiruslik ning sellega kaasneb sageli oksendamine ja kehatemperatuuri tõus.