Autor: Siret Trull • 21. märts 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Diabeet keskeas võib põhjustada hilisemat mälukaotust

Teist tüüpi diabeediga või kõrge vererõhuga keskealistel inimestel on suurem tõenäosus kannatada hilisemas eas dementsuse käes.

Diabeet võib mõjutada ajuprotsesse pika aja jooksul, vähendades oluliste piirkondade (sh hipokampuse ehk mälukeskuse) mõõtmeid. Diabeet ja kõrge vererõhk suurendavad mikroinsultide ja ajju toitaineid kandvate veresoonte kahjustuste riski, vahendasid ERR teadusuudised

Pikaaegselt diabeeti põdenud inimeste ajustruktuurid on oluliselt halvenenud, kognitiivne langus toimub seejuures pika perioodi vältel. Mida varem tekib inimesel teist tüüpi diabeet, seda rohkem on aega ka kahjustuste kujunemiseks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708