Terviseamet vahendab Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) teadet Ebola viirushaiguse puhangust Lääne-Aafrika riikides. Seisuga 9.04.2014 on Guineas registreeritud 158 haigusjuhtu, millest 101 on lõppenud surmaga. Haigestunute seas on tervishoiutöötajad ja nende perekonnaliikmed. Arstliku järelevalve all viibib üle 600 kontaktse isiku.
Puhang sai alguse veebruaris Guinea Guéckédou piirkonnast ning on käesolevaks ajaks levinud Conakry, Macenta, Kissidougou, Dabola ja Djingaraye piirkondadesse. Nakkusallikas ei ole tuvastatud, oletatakse, et esmajuhtumi nakatumine toimus tõenäoliselt nakkusohtliku surnukeha käitlemisel.
Seotud lood
Eesti eraldab maailma tervishoiuorganisatsioonile (WHO) 10 000 eurot, et aidata tõkestada ebola-viiruse levikut Guineas, Libeerias ja Sierra Leones, teatas ERR Uudised.
Guineas möllav Ebola viirus on levinud riigi pealinna ja ka piiridest välja ning võtnud tervishoiuorganisatsioonide hinnangul pretsedenditu epideemia taseme, kirjutas Postimees.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.