Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haigekassa I kvartal: perearstiabi rahastamine kasvas 11%
Käesoleva aasta esimeses kvartalis rahastas haigekassa tervishoiuteenuseid 169 miljoni euro eest, mis on 22 miljonit eurot enam kui möödunud aasta samal perioodil.
2014. aasta I poolaastal on olnud sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa tulu väiksem võrreldes prognoosituga. See on mõjutanud ka haigekassa I poolaasta tulemusi. Aruandeperioodi tulemiks on miinus 20,7 miljonit eurot, mis on 6,8 miljonit I poolaasta eelarvest negatiivsem.
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.