Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haiglad teevad 60% ulatuses toimeainepõhiseid hüpertensiooniretsepte
Haigekassa statistika järgi on toimunud Eestimaa haiglates eelmisel aastal hüpe hüpertensiooniravimite retseptide toimeainepõhises väljakirjutamises: kui 2012 kirjutti neid toimeaine järgi vaid 35% retseptidest, siis eelmisel aastal juba 59%.
Statistikast on hea näha, millistes haiglates toimeainepõhiseid hüpertensiooniravimimeid vähem välja kirjutatakse ja vajadusel kontrollima-küsima minna, mis seda ei tehta.
Kas teadsid, et kaks kõige mõjukamat toidulisandite valdkonna kliinilist uuringut – KiSel-10 ja Q-Symbio – on andnud märkimisväärseid tulemusi südame-veresoonkonna tervise, elukvaliteedi ja isegi bioloogilise vananemise aeglustamise osas?