2011 oktoobris algas Tartu ülikooli täienduskoolituskeskuses 120 tundi kestev põhjalik e-kursus, millel osaleb 19 esimest pereõde. Kokku plaaniti koolitada 2012. aastal sada pereõde. Terviseameti registri järgi on Eestis üldse 718 pereõde, nii et koolitada oleks vaja tohutult inimesi.
Esimene kursus oli planeeritud kahes osas. Kliinilise farmakoloogia osas käsitleti farmakokineetikat, ravimvorme, ravimite koos- ja kõrvaltoimeid, ravimiregulatsiooni, ravimite kasutamist erinevates eagruppides jne. Kursuse kliinilises pooles käsitleti olulisemaid kroonilisi haiguseid ja nende puhul kasutatavaid ravimeid. Veebruaris lõppes kursus eksamiga, mille kõik sooritasid. Kursuse rõhk oli iseseisval tööl, loengusaalis kohtuti vaid kolmel korral.
Seotud lood
Erinevate osapoolte arvamused sellest, kas pereõdedel võiks olla retsepti pikendamise õigus, on vastakad, selgus Meditsiiniuudiste „Ühe küsimuse“ rubriigis antud vastustest.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.