Autor: Violetta Riidas • 13. juuni 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Triin Remmel: alkohol on endiselt liiga kättesaadav 

Eile Taani saatkonnas toimunud Eesti elanike alkoholi tarbimist analüüsival ümarlaual ütles Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloogiakeskuse doktor Triin Remmel, et alkoholi tarbimist suures koguses soodustavad alkoholi madal hind ning kättesaadavus. Remmel lisas, et naistel tekib alkohoolne maksahaigus kiiremini ning nooremas eas. 

„Esimest korda räägiti sellest, et alkoholi rohkelt tarbivatel inimestel on risk surra kiiremini, alles 1926. aastal,” rääkis doktor Triin Remmel. „30% EMOst (erakorralise meditsiini osakond) saadetud haiged erakorraliseks endoskoopiaks on jääknähtudega, alkoholi kuritarvitajad või lihtsalt purjus – seetõttu on EMOst saanud kainestusmaja eelfiliaal. Eriti just reede ja laupäeva öösel. Kui Eesti mehelt küsida, kui palju ta alkoholi tarbib, siis ta vastab, et nagu „keskmine Eesti mees”. Kuid paraku tähendab see erinevate inimeste jaoks väga erinevat mõõtu – mõnele pudel veini aastas, teisele 2 liitrit õlut päevas. Inimesed ei taju, kui palju nad tegelikult joovad.” 

Triin Remmeli sõnul on süvenenud alkoholi kuritarvitamise probleem Eesti naiste seas. „Naistel tekib maksatsirroos kiiremini ja nooremas eas – kui meestel hakkab alkoholi lammutamine pihta juba maos, siis naistel otse maksas – naised saavutavad ravis tulemusi ka palju raskemini,” märkis Triin Remmel. „Eestis on suureks probleemiks, et paljude patsientide jaoks ei ole õlu ega vein üldse alkohol. Alkohol on viin, konjak ja muu kangem kraam. Küsitakse ka, kas igapäevane tipsutamine on hullem kui nädalalõpu joomine? Uuringud näitavad, et igapäevane on mõnevõrra hullem.” 

Liitu Meditsiiniuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Meditsiiniuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708
TellimiskeskusTel: 667 0099