• 11.07.14, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Et puhkus lörri ei läheks: reisinõuandeid

LTKH infektsionist Helen Mülle annab nõu, kuidas valmistuda reisiks: millal ja kellele teha vaktsineerimisi ja miks üldse peaks enne pikemat või kaugemat reisi nõustamisele minema.
Viimaste aastakümnete jooksul on reisimine märgatavalt elavnenud ning järjest enam toimub tööalaseid sõite ka arengumaadesse ja puhkusereise troopilistesse piirkondadesse. 2013. aastal külastasid Eesti kodanikud välisriike 3,7 miljonil korral, millest suure osa moodustavad sõidud Soome, ent ka reiside arv Aafrikasse, Lõuna-Ameerikasse ja Aasiasse on märgatavalt kasvanud. Lisaks reisielamustele puututakse reisil kokku ka terviseohtudega. Reismeditsiini ülesandeks ongi vähendada reisil esinevaid terviseriske ning vältida haigestumisi ja surmajuhtumeid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele