• 21.07.14, 12:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rekordarv medaliste eelistavad õpinguid jätkata Tartu Ülikoolis

18. juulil avalikustatud Tartu Ülikooli vastuvõetute nimekirjas tunnistati kõikide õppeastmete peale kokku vastuvõetuks 4207 avaldust. Tartu Ülikoolis eelistasid õpinguid jätkata ligi 70% kõigist tänavu gümnaasiumi medaliga lõpetanutest, mis on viimaste aastate kõrgeim tulemus.
Bakalaureuseõppesse võeti vastu 2661 ning magistriõppesse 1382 avaldust. 164 inimest on juba kinnitanud oma soovi alustada õpinguid Tartu Ülikooli doktorantuuris. „Tartu Ülikoolile on väga tähtis sisseastujate kvaliteet ning seepärast on just gümnaasiumi medaliga lõpetajad ja olümpiaadidelt parimaid tulemusi pälvinud noored ülikooli üheks oluliseks sihtrühmaks,“ rääkis Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik, kelle sõnul oli vastuvõetute nimekirjas kokku 58 väga heade olümpiaaditulemustega noort ning 626 kuld- ja hõbemedalisti, sh 484 tänavu gümnaasiumi medaliga lõpetanud inimest. Hallik rõõmustas, et Tartu Ülikoolis õpinguid jätkata soovivaid medaliste on aasta-aastalt üha enam: „Võrreldes eelmise aastaga on medaliga sisseastujate osakaal tõusnud 10% võrra.“

Seotud lood

Uudised
  • 23.07.14, 10:19
Füsioteraapia erialale on kõrgkoolides suur tung
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli uute tudengite vastuvõtul osutus populaarseimaks füsioterapeudi õppekava, kus kandideerib ühele õppekohale 19,8 huvilist. Ka Tartu Ülikoolis oli suurim konkurss füsioteraapia erialale (11 inimest kohale).
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele