Juuli lõpust on pärast Soome järvedes ujumist haigestunud kummalisse kõhuviirusesse pea tuhat inimest. Oulu järveveest võetud proovist selgus, et vesi sisaldab noro- ja adenoviirust, edastas Postimees. 
Soome terviseamet Valvira käsib neil, kes on juba korra viirusesse haigestunud, hoida veest eemale vähemalt kaks nädalat, kirjutab Yle. Nakkusest tervenenud võivad endiselt levitada viirust, mistõttu peaksid nad randadest eemale hoidma, kinnitas Valvira inspektor Jaana Kilponen. Nii soovitakse viiruse levikut pidurdada.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele