Eesti haiglad meelitavad soomlasi

Tere tulemast Eestisse – me ootame sind, kuulutab Medicine Estonia buklett. Medicine Estonia on Eestis tegutsevate tervishoiuasutuste turundusorganisatsioon, millesse kuuluvad nii erahaiglad, hamba- ja silmakliinikud kui ka suured nn riigihaiglad, kirjutab Mediuutiset.

„Eestis on kõrgetasemelised tervishoiuteenused. Head kogemused ja see, et inimesed räägivad neist oma sõpradele, on kõige parem reklaam,“ põhjendab Medicine Estonia tegevjuht Tiina Mikk, miks nad praegu veel meedias reklaami ei tee.

Kela tasub raviarved
Medicine Estonia on vedanud mööda Tallinna kliinikuid ka arste ja soome ajakirjanikke. Kogu ettevõtmise taustaks on patsiendidirektiiv. Soome patsiendile hüvitab Eestis tehtud ravi kohalik haigekassa Kela, kui ravi kuulub Soome ametnike poolt koostatud ravivalikusse.

Soomlased on juba kaua aega käinud Tallinnas plastilistel operatsioonidel ja hambaarsti juures. Medicine Estonia pakub nüüd aga väga laia tervishoiuteenuste valikut. PERH on Eesti üks suuremaid avalikõiguslikke haiglaid ja seal pakutakse soomlastele näiteks ortopeedia, vähi diagnoosimist ja ravi, südame ja veresoonkonna kirurgiat, bariaatrilisi lõikuseid ja uroloogiat.

PERHi tuleb kümneid valikpatsiente Soomest, kuid statistika ei näita siiski, kui paljud neist on Soome kodanikud. Mitmed patsiendid tulevad küll Soomest, kuid on Soome tervisekindlustusega eestlased.

„Eestlasi on Soomes umbes 40 000. See on väga huvitav klientuur. Välismaised patsiendid tulevad meile eraviisiliselt ehk ravi toimub väljaspool arstide argitööd. Siis saab protseduurid nädala või paariga tehtud,“ räägib PERHi ülemarst Andrus Remmelgas.

Remmalgase sõnul võib nende haigla konkureerida Soome haiglatega muuhulgas bariaatriliste lõikuste, ortopeedia ning südame- ja veresoonkonna kirurgias.

„Oleme lõiganud üle 1000 ülekaalulise, kelledest 99,5% endoskoopiliselt,“ ütleb Remmelgas.

Eesti ja Soome haiglate kvaliteeti on raske võrrelda, sest kummastki riigist on selget ja kergesti leitavat kvaliteediinfot vähe saada. Erandiks on vaid intensiivravi. PERH on anesteesia ja intensiivravi jälgimissüsteemis Intensium. Samuti on haiglainfektsioonide taset võimalik Euroopa tasemega võrrelda.

Haigla ekspordijuht Oksana Bergi sõnul saab patsient lõikavat kirurgi valida. On võimalik tutvuda ka kirurgi varasemate operatsioonide statistikaga.

Hindades suured käärid
Bulevardi kliiniku tegevjuhi Jan Lassukse sõnul on ortopeediliste lõikuste hinnad PERHis 30-50% madalamad kui Soomes.

„Suur hinnaerinevus tuleneb personalikuludest, mis on Eestis väiksemad kui Soomes. Ambulatoorne vastuvõtt on jälle suhteliselt kallis,“ ütleb Lassus.

Ta tuletab meelde, et kuludele tuleb liita ka naasmine, mis tähendab meditsiinitransporti.

Ortoni tegevjuht ei pea ortopeediliste operatsioonide hinnaerinevusi kuigi suureks. „Siin ei ole kuigi märkimisväärseid vahesid.

„Kui siia juurde liita ka laevapiletid, maksud ja muu, siis võib hinnavahe väga väikseks jääda,“ ütlen Jua Aarvala.

Eesti seob arste
PERHi juhi Tõnis Alliku sõnul on nende hinnad Soome omadest umbes kolmandiku võrra madalamad. Eestis on operatsiooniõe kogukulud haiglale umbes 1300 eurot. Standardiseeritud protseduuride puhul saab hinnakirja aluseks võtta. Sellisel juhul saab patsient oluliselt kiiremini kui ravijärjekorras olevad. Keerukamate protseduuride puhul arvutatakse hinnad eraldi välja.

„Meie esmane eesmärk ei ole haiglale kasumi teenimine, vaid me pakume arstidele ja õdedele võimaluse rohkem teenida selle asemel, et Soome tööle minna,“ ütleb Allik.

Lassukse meelest saavad konkurentsist kasu patsiendid.

„Kui teenusepakkujate vahel on korralik konkurents ja patsient saab valida, siis see ei ole tema seisukohast sugugi halb,“ ütleb Lassus.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.