• 07.11.14, 11:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hea patsient on koolitatud ja koostöövalmis

PERHi diabeediõde Tiina Mitt jagab diabeetikute igapäevase raviga saadud kogemusi. Tema kinnitusel on patsiendi koolitamine esma­tähtis, kuna sellega tagatakse parem ravisoostumus. Mitmed rahvusvahelised uuringud näitavad, et paljud diabeetikud lihtsalt unustavad ravimeid võtta.
Rahvusvahelise Diabeedi Föderatsiooni (IDF) 2013. aasta statistika alusel on diabeet diagnoositud maailmas 382 miljonil inimesel. Aastaks 2035 prognoositakse diabeetikute arvu 55% tõusu. Enamiku neist (ligi 90%) moodustavad II tüüpi diabeetikud. Vanuseliselt on kõige rohkem tõusnud 40-59 aasta vanuste ehk parimas tööeas olevate inimeste hulk. Tõusuteel on aga ka 60-79 aasta vanuserühm, tõlgendas neid süngeid näitajad lahti Põhja-­Eesti Regionaalhaigla diabeediõde Tiina Mitt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele