Violetta Riidas • 15. detsember 2014
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Süüfilise tõi Euroopasse ilmselt Kolumbuse meeskond

1495. aastal ilmnes Euroopas hirmus tõbi. Prantsuse sõdurid, kes tulid tagasi võidukalt sõjakäigult Itaaliasse (ja ilmselt seal ka prostituutidega magasid või kohalikke naisi vägistasid), hakkasid surema seni tundmatusse, sugulisel teel levinud haigusesse.

Nahale ilmusid paised, mis meenutasid tammetõrusid, haigest eraldus sellist haisu, et ka ümbritsevad inimesed tundsid end haigetena, haigestunud ise tundsid aga sellist piina, nagu nad oleks sattunud leekidesse. Jumal karistas inimkonda uue haigusega. Kaasaegsete kirjeldused haigusest ei pruugi just kõige teaduslikumalt kõlada, aga nii ta tuli. Süüfilis.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee