Martinson: Unistus on Tallinna haigla Lasnamäel

Tallinna abilinnapea Merike Martinson esines Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Meditsiin 2014.

Martinson: "Ühelt poolt on hea meel, et Tallinna haiglate ühinemine pole kõrvalseisjate jaoks enam nii kuum teema, kuna on tulnud võrgustumine.

Vastaks lühidalt, et Tallinna haiglad on ühinenud. Kui omal ajal oli haiglaid üle 20, siis praegu on Tallinnas kaks piirkondlikku haiglat ja kaks keskhaiglat.

Jätkus diskussioon, et Tallinnas on vaja veel ühte haiglate reformi. Õnneks ei jõudnud see kuigi kaugele. Arengukavas aastani 2015 jäävad linnas asuvad keskhaiglad iseseisvateks.

Haiglate ühendamine on tõusnud päevakorrale iga mõne aasta tagant ja seda mitte niivõrd vajadusest kui konkurentsist. 2012. aastal tõusis see päevakorrale ka sellest, et suurenes arstide väljaränne, tihenes konkurents, nappis haigekassa raha ja mõlemad kekskhaiglad olid ilma jäänud ka struktuurfondide rahast. 

Jutuks on olnud nii ITK kui ka LTKH ühinemine, PERHi ja Lastehaigla ühinemine või kõigi nelja ühinemine. Lõpptulemuseks otsustati, et keskhaiglad jäävad siiski iseseisvaks, kuid peavad tihendama koostööd ja rajama vastavalt erialadele kompetentsikeskused. Konsolideerumine peaks toimuma järkjärgult.  

Mida teevad siis keskhaiglad praegu. Riigi poolt toetust pole. Tallinna haiglad arenevad ja kaasajastavad oma tingimusi omal jõul.  

Kahel keskhaiglal ja Lastehaiglal on plaanis osaleda tervisekeskuste arendamisel.

Lastehaigla suurim areng on Laste vaimse tervise keskus, mis peaks lõpuks 2015. aasta septembriks valmis saama. Plaanis on ka perinataalkeskuse rajamine. See peaks selguma järgmise aasta või kahega.

Tuleviku unistus on, et Tallinnasse Lasnamäele ehitatakse kaasaegne Tallinna haigla.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.