Leht: alaealise abort ei tohiks olla ainult tema enda teada

Septembris algatas riigikogu sotsiaalkomisjon eelnõu, mis muudab seadust nii, et ala­ealine neiu ei peaks enam abordi tegemiseks oma vanematelt luba küsima.

Kuigi kõik parlamendierakonnad on ühte meelt, et praegune seadus on puudulik ja vajab muutmist, pole jõutud üksmeelele, kuidas seda teha. Sotside arvates ei peaks noor abordiks kedagi teavitama ega selleks luba küsima, IRL-i arvates poleks see päris õige, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof (SDE) leidis, et laps ei ole vanemate omand või vara ja lapsel on sündimisest saadik samasugused inimõigused nagu tema vanematelgi. „Juhtumid, kus noor ja lapsevanem on olnud abordi osas eriarvamusel, on jõudnud ka kohtusse, kus lahendit ei saagi tulla, kuna vägisi kellegi rasedust katkestada või kedagi sünnitama sundida pole 21. sajandi Euroopas mõeldav,” tõdes Pikhof. 

Loe edasi Eesti Päevalehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.