Made Laanpere: üha vähem raseduse katkestamisi on pika töö tulemus

Naistearstide seltsi juht Made Laanpere.
Naistearstide seltsi juht Made Laanpere.

Abortide langus on olnud juba viimase 20 aasta suundumus ega tule üllatusena, ütleb Eesti Naistearstide Seltsi president Made Laanpere.

Made Laanpere kinnitusel on tänaseks on piisavalt tõendust, et abortide vähenemise peamised põhjused Eestis on laiapõhjaline kohustuslik kooli seksuaalharidus, noortele mõeldud seksuaaltervise teenused noortekeskuste näol ning kättesaadavad rasestumisvastased meetodid.

"Need on meist teinud maailmas kõige kiirema teismeliste raseduskordajate langusega riigi. Kõike seda on märgatud ka rahvusvaheliselt," ütles doktor Laanpere. Eesti edu on tema sõnul ka see, et meil on olemas usaldusväärne statistika ning võrrelda saame end sarnast andmekogumist läbiviivate riikidega. "Oleme selles osas Põhjamaade kannul ja mõnes osas isegi ees," lisas ta.

"Kõik see räägib vaid üht – samas suunas tuleb jätkata," jätkas naistearstide seltsi juht. "Kuigi rasestmisvastaste meetodite, eriti hormonaalsete meetodite kohta liigub rahva, kuid kahjuks ka meedikute seas, enim müüte võrreldes ükskõik, milliste muude ravimitega, siis on naistearstid olnud edukad nende murdmisel."

Laanpere sõnul ei maksa unustada, et kuigi abortide arvu ei saa viia kunagi nullini, siis on enamike abortide taga ikka kasutamata jäänud rasestumisvastane vahend. "Tänapäeva rasestumisvastased meetodid on turvalised ja efektiivsed," kinnitas naistearst.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.