23 jaanuar 2015 08:09
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kolmveerand naisi kannatab kõhuvalu arstiabi otsimata

ITK naistearst Mall Varvas rääkis Eesti Valu Seltsi konverentsil naiste alakõhuvaluga seotud teemadest. Murettekitav on see, et vaid kolmandik naistest, kel valutab kõht tihti või vahel, pöördub arsti poole.

Krooniline alakõhuvalu on arstide terminoloogias kestnud vähemalt kuus kuud. “See lokaliseerub nabast allapoole ja on nii tõsine, et põhjustab funktsionaalseid häireid või vajab tõsist ravi,” rääkis Varvas.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee