• 19.08.15, 13:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Helpific tuur “Piirideta elu”

Helpific alustab augustist infotuuriga kolmes Eesti linnas (Haapsalu, Tallinn, Tartu), et esitleda ideed, kuidas kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) abiga saab erivajadustega inimesi aidata ning avardada nende võimalike vabatahtlike teadlikkust, kes täna veel vabatahtlikuna ei tegutse. Tuuril kohtutakse tööandjate, avaliku sektori institutsioonide ja puuetega inimeste organisatsioonide esindajate ning Helpific veebiplatvormi huvilistega, viiakse läbi arutelusid ja seminare põletavatel teemadel ning pakutakse võimalust panna oma oskused ja võimed proovile interaktiivsel alal.
Helpific tuur “Piirideta elu”
  • Foto: Raul Mee
Nii vaimset kui füüsilist pingutust nõudval alal saavad kõik külastajad võtta vastu võimatuna näivaid väljakutseid, millega erivajadustega inimesed seisavad silmitsi igapäevaselt - saab ületada ratastooliga takistusrada, avada poksikinnastega kommipaberit kui ka näiteks tutvuda tehnikavahenditega, mis võimaldavad pimedatel surfata sotsiaalvõrgustikes. Tuuri käigus viiakse läbi ka eriprojekt ning paigaldatakse linnaruumi erilised installatsioonid, kus kunstilisteks kangelasteks on kuus erivajadusega noort - Merlin, Maris, Jakob, Merilyn, Oliver ja Katariina. Puuetest hoolimata on nad kõik väga positiivse ellusuhtumise ning erinevate huvide ja teadmistega indiviidid, kes vabatahtlike poolt abistatutena saavad elada täisväärtuslikumat elu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele