Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Residendid on kohati jäetud enda hooleks
Eesti Nooremarstide Ühenduse küsitlus residentide seas tõi välja mitu probleemi, muu hulgas vähese juhendamise ja üksinda valvamise.
Foto: Caro / Anke Teschner /Scanpix
Muu hulgas selgus küsitlusest, mis on üleval ka arstide liidu kodulehel, et ainult 48% arst-residentidest on kõikides tsüklites määratud juhendaja, kellega nad igapäevaselt töötavad. 34%-le arst-residentidest on juhendaja määratud enamikus tsüklites. 8%-l arst-residentidest enamikus tsüklites konkreetset juhendajat ei ole.
Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liikme Natalia Jefimova kinnitusel kavatseb ühendus hakata residentide seas läbi viidud küsitluse tulemusi põhjalikumalt analüüsima pärast suvepuhkuste lõppu.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.