Pärnu haigla toetab ja jälgib välisarsti keeleõpet

Õppetöö.
Õppetöö.

Pärnu Haigla esindaja Eda Amuri sõnul ei ole selliseid juhuseid, kus patsiendiga suhtlemisel on tulnud takistuseks keeleoskus, neil seni esinenud ja alati on, kas inglise või siis vene keelega hakkama saadud.

"Tõlketeenust oleme küll kasutanud kirjalikul suhtlemisel ning sellisel juhul on tõlketeenuse eest tasunud haigla," lisas ta.

Pärnu linn on elanike poolest eelkõige eestikeelne linn. See tähendab, et ka Pärnu Haiglas töötavad eelkõige eesti keelt valdavad töötajad.

Kolmandatest riikidest Pärnu Haiglasse tööle asunud spetsialistidele on haigla Amuri sõnul korraldanud enne tööle asumist eesti keele intensiivkursused: kaks-kolm kuud, iga päev kaks kuni neli tundi eesti keelt.

"Kui spetsialist asub tööle, siis jälgitakse, et ta ka jätkaks eesti keele õppimist. See tähendab, et haigla personalitöötaja aitab leida Pärnu linnast eesti keele kursus või eraõpetaja ja kindlasti jälgib nende töötajate keelekasutust pidevalt ka vahetu juht," ütles haigla esindaja.

Loe samal arstide keeleoskuse teemal pikemalt 24. novembri Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.