Kõlli: maakondlik tervishoiusüsteem seisab silmitsi personalipuudusega

Märt Kõlli
Märt Kõlli

Uuest aastast Kuressaare haigla juhatuses Viktor Sarapuu välja vahetav Märt Kõlli ütleb intervjuus, et maakondlik tervishoiusüsteem seisab praegu silmitsi personalipuudusega, pikenevate ravijärjekordadega ja patsientide ravivõimaluste ühe enama koondumisega riiklikesse kompetentsikeskustesse.

Kuidas sina kui n-ö tehnilise haridusega mees humanitaariasse ehk meditsiinisüsteemi sattusid?

Alustasin Lääne-Tallinna keskhaiglas tööd siseaudiitorina ja hiljem kandideerisin juhatuse liikmeks.

Tallinna tervishoiusüsteem on vähemasti linnalegendide järgi vägagi suuresti praegu pealinna valitseva Keskerakonna parteistatud. Sinagi olid kuni eelmise aasta oktoobrini Keskerakonna liige.

Ma siiski ei ütleks, et see asi nii on. Paratamatult osalevad poliitikud Tallinna linnale kuuluvate äriühingute nõukogude töös. Mina alustasin juhatuse liikmena Lääne-Tallinna Keskhaiglas tööd aastal 2006, erakonda kutsuti 2009. aastal.

Pean möönma, et olen kõikvõimalikes ühiskondlikes liikumistes osalemiseks üldiselt mittesobiv tüüp ja täpselt nii oli ka selle erakonna episoodiga – ma mõistsin umbes kuu aja jooksul, et sellistes tegemistes millegi saavutamiseks on vaja pühendada väga palju aega, mida minul paraku ei olnud kuskilt parasjagu võtta.

Missugused on sinu ootused ja lootused seoses uue töökohaga? Lahkuv haigla juhatuse liige Viktor Sarapuu on “betooniga” kõvasti tööd teinud, milliseid arenguvõimalusi sina põhiliselt näed?

Viktor Sarapuu on kindlasti teinud Kuressaare haiglas üle kümne aasta tublit tööd. Praegu seisab maakondlik tervishoiusüsteem silmitsi personalipuudusega, pikenevate ravijärjekordadega ja patsientide ravivõimaluste ühe enama koondumisega riiklikesse kompetentsikeskustesse.

Ehk siis väljakutsed, mis Kuressaare haigla meeskonnal ees seisavad, on üsnagi ambitsioonikad. Seoses “betooniga” on väljakutseks haigla D-korpusesse EL-i struktuurifondide toel ja koostöös perearstidega tervisekeskuse rajamine.

Suurim ja keerukaim väljakutse on alati luua organisatsioonis edasiminemisele, loovusele ja hoolivusele ühes ratsionaalsusega keskenduv sisekliima, kus iga organisatsiooni liige tunnetab oma olulisust ja talle sellega seonduvalt langevaid kohustusi.

Täispikk intervjuu Saarte Hääles.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.