Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
PERHis tuleks koondada iga kümnes mitte-meedik
PERH-i juhtkond usub, et ka nemad ei saa ilmselt kaotada üle 30 töökoha, kirjutab etv24.ee. Kui plaani ettenähtud arvu järgi täita, tuleks koondada iga kümnes mitte-meedik.
ÄP: Terje Lepp
PERHi juhi Tõnis Alliku sõnul aga oleks teenuste sisseostmine hoopis kallim, vahendas etv24.ee. "Ostes teenuseid sisse, lisandub teenusele käibemaks ja lisaks teenusepakkujad soovivad ka mingisugust kasumit teenida."
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ütles intervjuus Meditsiiniuudistele, et kui rääkida 10% tugiteenistuste töötajatest (keda peaks haigla koondama, toim), siis sellist ülesannet ei saanud riigis ükski asutus ja selle elluviimine viitab mitmete tugiteenuste sisseostmise kohustusele ning eeldab sellest johtuvaid ümberkorraldusi.
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (ETK) on mures valitsuse plaanitavate koondamiste pärast, mis näeb ette regionaalhaiglate tugipersonali vähendamise umbes 10 protsendi võrra.
Tartu Arstide Liit toetab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse, Eesti Arstide Liidu ja Tervishoiutöötajate Kutseliidu seisukohta, et tugipersonali vähendamine Kliinikumis 85 töötaja võrra, ilma eelneva sisulise analüüsita, ei ole otstarbekas ega soodusta valitsuskulude vähendamist, kirjutab liit tervise- ja tööministrile adresseeritud toetuskirjas.