LTKH on saanud ligi 600 000 euro suuruse hüvitisnõude

Kohtukaalud.
Kohtukaalud.

Raskelt sandistatud poisi pere soovib, et Lääne-Tallinna Keskhaigla maksaks ligi 600 000 eurot valuraha. Terviseamet alustas järelevalvet.

Asja uurib ka politsei, kirjutab Eesti Ekspress.

Tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjon leidis tänavus septembris, et Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmajas sündinud poiss sai sünni ajal ja järel liiga kehva arstiabi. See põhjustas raske tervisekahjustuse, mida ei saa ravida.

Nüüd kolmeaastane poiss ei kõnni, ei seisa, ei rooma. Ta ei suuda iseseisvalt isegi küljelt-küljele keerata. Tema kuulmine on raskelt kahjustunud, tal on neelamisraskused.

Ekspertkomisjon leidis, et ämmaemand ei jälginud sünnitust piisavalt ja tegi ettepaneku suunata ta kutsekomisjoni pädevuse hindamisele. Samuti juhtis ekspertidering tähelepanu asjaolule, et "ükski naistekliiniku ämmaemand ei ole pädevushindamist läbinud (erinevalt teistest suurhaiglatest".

Praegu ulatub LTKH vastu suunatud hagi hind 581 000 euroni. Ükski haigla pole Eestis nii suurt nõuet tasunud ja ükski kohus ei ole sellist hüvitist välja mõistnud.

LTKH nõukogu arutas asja novembri lõpul ja leidis, et otsust ei saa teha enne kui eksperdid on ühisel seisukohal. 

Täismahus artikkel on loetav Eesti Ekspressis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.