Südameapteek ostis Põlvamaal neli apteeki

Südameapteek
Südameapteek

Südameapteekide ketti omav Pharma Holding ostis Põlvas ja Räpinas tegutsevalt Aster Apteegilt neli apteeki. Tehingule on heakskiidu andnud ka konkurentsiamet.

Põlva Perearstikeskuse apteek, Põlva Kaubanduskeskuse apteek, Põlva Säästumarketi apteek ja Räpina Konsumi apteek kuuluvad alates 11. detsembrist Südameapteegi ketti ja tegutsevad edaspidi Südameapteegi kaubamärgi all.

Aster Apteegi senine omanik Leander Konks selgitas, et tehinguni aitasid jõuda osapoolte sarnane maailmavaade ning  arusaam apteegiturul toimuvast.

"Olen oma apteeke ehitanud ja arendanud viimased paarkümmend aastat ja näinud, kuidas ja millises suunas konkurendid arenevad. See töökeskkond ja eesmärgid, mida Südameapteek saab pakkuda minu inimestele, klapib väga hästi sellega, mida oleme ka ise tähtsaks pidanud," lisas Konks. 

Südameapteekide ketti omab Pharma Holding OÜ. Ettevõtte juhatuse esimehe Katre Kõvaski sõnul on laienemine Põlvamaale olnud Südameapteegi strateegiline valik ning omandatud apteegid on heas asukohas ja edukad.

"Ostutehingu tulemusel tugevdame veelgi Südameapteekide positsiooni nii Lõuna-Eestis, aga ka kogu vabariigis laiemalt. Meie meeskonnaga liituvad tugevad erialatöötajad, kes  saavad osaks Südameapteegi suurest perest, saavad võimaluse end pidevalt arendada ja täiendada Pharma Akadeemia koolitusprogrammis. Samuti avanevad mitmed võimalused oma apteekide edasiseks arendamiseks. Põlvamaa elanikele soovime pakkuda senisest veelgi paremat nõustamist, sooduspakkumisi ning püsikliendiprogrammi," lisas Kõvask.

Südameapteegi ketti kuulub nüüd 75 apteeki ja firma annab tööd enam kui 340-le töötajale üle Eesti. Südameapteegil on 12 nõustamisteenust osutavat apteeki ja ainsad valveapteegid Tallinnas – Tõnismäe Südameapteek ja Vikerlase Südameapteek.

Südameapteegi keti aktsionärideks on Oskar Svensson (70% aktsiatest) ja Tarmo Laanetu (30% firma aktsiatest).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.