• 14.12.15, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Siigur saatis õiguskantslerile koondamiste kohta järelepäringu

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juht Urmas Siigur saatis reedel, 11. detsembril õiguskantsler Ülle Madisele järelepärimise, kus palub kantsleri hinnangut riigihaiglatele pandud koondamiskohustusele.
Urmas Siigur (Tartu Ülikooli Kliinikumi juht).
  • Urmas Siigur (Tartu Ülikooli Kliinikumi juht).
  • Foto: Raul Mee
Siigur kirjutab, et TÜ Kliinikum sai sotsministeeriumi kantslerilt kohustuse kärpida töökohtade arvu kliinikumi eesmärgiga vähendada riigi valitsemise mahtu.

Seotud lood

Uudised
  • 14.12.15, 16:15
Sotsiaalkomisjon: haiglatöötajate koondamine vajab täiendavat analüüsi
Riigikogu sotsiaalkomisjoni tänasel istungil leiti, et riigireformi raames kavandatav haiglatöötajate koondamine vajab täiendavat analüüsi.
Uudised
  • 08.12.15, 12:45
Tõnis Allik: sellist ülesannet ei saanud riigis ükski asutus
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ütles intervjuus Meditsiiniuudistele, et kui rääkida 10% tugiteenistuste töötajatest (keda peaks haigla koondama, toim), siis sellist ülesannet ei saanud riigis ükski asutus ja selle elluviimine viitab mitmete tugiteenuste sisseostmise kohustusele ning eeldab sellest johtuvaid ümberkorraldusi.
Uudised
  • 18.12.15, 10:21
TÜ arstiteaduskond ei toeta kärpekava
16. detsembril toimunud Tartu ülikooli arstiteaduskonna nõukogu võttis kindlalt vastu seisukoha, et sotsiaalministeeriumi poolt kahele regionaalhaiglale tehtud personali kärpekohustus on ebamõistlik.
Uudised
  • 08.12.15, 14:30
Agris Peedu: Ainuüksi joonlauakärbe tulemust ei anna
Valitsuse seatud eemärk vähendada valitsemise mahtu ei ole lihtsalt kärpeülesanne, vaid ametiasutused peavad üle vaatama oma ülesanded ehk nii sise- kui avalikud teenused.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele