Apteekide ühendus avaldab konkurentsiametile tunnustust

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase

Eesti suuremaid apteegikette ühendav Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) leiab, et konkurentsiameti etteheited apteekide omandipiirangute osas on asjakohased ning seega on vastavad vigade parandused seadusandluses hädavajalikud.

„Oleme seisukohal, et apteekide omandipiirangud – nii vertikaalse integratsiooni keeld kui proviisori omandinõue – riivavad vaba ettevõtlust. Hea meel on tõdeda, et konkurentsiamet toob pöördumises ministritele välja samu argumente ja seisukohti, millele osundas EAÜ seaduste menetlemisel riigikogus,“ ütles EAÜ juhatuse liige Tanel Terase.

Konkurentsiamet tõdeb, et turul laienemise huvi, võimalused ning oskusteave on eeskätt turul tegutsevatel apteegikettidel, mistõttu toimiva konkurentsi seisukohalt on äärmiselt oluline, et neil oleks võimalik seda huvi ka realiseerida, selgitas Terase ja lisas, et nemad on selle väitega absoluutselt nõus. „Praegused mitte-proviisoritele kuuluvad apteegid pakuvad kvaliteetset apteegiteenust, on laia sortimendiga, omavad võimalusi ja teadmisi apteegiteenuse arendamiseks ning on oma asukoha ja lahtiolekuaegade poolest inimestele kättesaadavad. Seejuures ei vastanda ma mingil juhul teenuse kvaliteedi osas apteeke sõltuvalt nende omandisuhtest,“ lisas ta.

Terase leiab, et patsiendi huvides ja kaitseks on vajalik tagada apteegiteenuse jätkusuutlikkus, ent kaitseta ei saa jääda ka ettevõtjate õigused – nende vahel tuleb leida tasakaal. Kuna apteegisektor ei allu tavapärasele majandusloogikale, siis on mingid regulatsioonid kindlasti vajalikud, olgu nendeks siis näiteks riiklik apteegivõrgu arengukava, geograafilis-demograafilised reeglid vms, märkis Terase.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.